Magdalena Korzekwa

Marzenia o miłości i radości...

„Trudno jest żyć bez radości. Codzienność wydaje się wtedy szara, a zwykłe obowiązki stają się nieznośnym ciężarem. Nic i nikt nas nie cieszy.
Im więcej w nas smutku, tym bardziej tęsknimy za radością, a jednocześnie tym bardziej uświadamiamy sobie to, że należy ona nie tylko do
najbardziej upragnionych, ale też do najbardziej deficytowych dóbr na tej ziemi. (…) Radość nie jest ani sensem, ani celem naszego życia,
ale daje nam umocnienie, którego potrzebujemy, by wytrwać w miłości do końca."
Fr. książki: pt. „Niezawodna radość” (Wyd. eSPe, Kraków 2007)

piątek, 1 stycznia 2010

O mnie

Biografia:
http://magdalenakorzekwa.blogspot.com/2001/07/magdalena-korzekwa-biografia.html

-------------------------------
 O MNIE
 ------------------------------
Nazywam się Magdalena Korzekwa.

W 2013 r. ukończyłam prawo na Wydziale Prawa i Administracji. Aktualnie finalizuję moje studia magisterskie z psychologii na Wydziale Psychologii w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W roku  akademickim 2011/2012 w ramach stypendium studiowałam prawo na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz logoterapię (jedną z metod psychoterapii) na Medycznym Uniwersytecie w Wiedniu.
 
Interesuję się antropologią, filozofią, teologią, aktualnymi problemami społecznymi oraz tym wszystkim, co pomaga człowiekowi żyć mocno, czyli z radością.

Przez 5 lat rozwijałam moje zainteresowania na antenie TVP 1 i TV Polonia prowadząc program dla dzieci i rodziców „Ziarno”. Z radością ten czas wspominam! Jestem wdzięczna moim Kochanym Rodzicom za to, że umożliwi mi zrealizowanie tego marzenia. A także Kochanej starszej Siostrze.

Studia były czasem walki o dobre priorytety i rozwój. W Warszawie łatwo się zgubić, bo ciągle "coś się dzieje". W przerwach między wycieczkami z Pragi na Uniwersytet i z powrotem, walką o wiedzę, o wyniki, o stypendia, rodziły się moje największe marzenia. Szczegóły zna tylko Pan Bóg.

Na początku studiów trafiłam do Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego "Soli Deo". Tam spotkałam nowych przyjaciół, a z nimi walczyłam o zmienianie świata (w rzeczywistości walczyliśmy o lepsze wersje nas samych!). To oni zaufali mi i powierzyli prowadzenie debat Soli Deo. I wspierali w tym! Ciągle chętnie zajmuję się prowadzeniem różnego rodzaju wydarzeń: od kongresów, debat i paneli dyskusyjnych po pokazy filmów, spotkania z artystami, kameralne i duże koncerty oraz inne imprezy.

Od czerwca 2013 r. pracuję na stanowisku Campaigns Director w CitizenGO (www.citizengo.org) - organizacji o międzynarodowym zasięgu, która działa na rzecz takiego prawa i takiego społeczeństwa, w którym chroni się człowieka: jego życie, rodzinę, sumienie.

Jestem autorką książek na temat wartości, więzi międzyludzkich oraz radości, a także innych tekstów, w których analizuję rzeczywistość.

Dziękuję, że zajrzeli Państwo na moją stronę!

Serdecznie pozdrawiam

Magdalena Korzekwa

magda.korzekwa@gmail.com